Czas wysyłki: 24 godziny
Koszt wysyłki: od 15,00 zł
Numer katalogowy: UNI-277018
Stan magazynowy:
Kod EAN: 4014855104659
Ściernice listkowe nasadzane tego typu mogą być stosowane we wszystkich standardowych szlifierkach kątowych do szlifowania doczołowego i obwodowego. Za pomocą tych ściernic listkowych kątowych można szlifować
Montaż ściernic listkowych kątowych w szlifierkach kątowych jest łatwy i szybki. Nie są potrzebne żadne dodatkowe narzędzia.
Są to ściernice listkowe nasadzane oferowane w szerokiej palecie różnych wersji ziarnistości. Dzięki temu można je wykorzystywać zarówno do szlifowania zgrubnego powierzchni ze stali i innych materiałów, jak i do szlifowania dokładnego. Grubsze ziarno oznacza większą ilość usuwanego materiału. Skutkiem jest większa chropowatość powierzchni. Takie ściernice listkowe kątowe z grubym ziarnem idealnie nadają się na przykład do szybkiego szlifowania spawów i usuwania warstw farb. Do szlifowania dokładnego powierzchni tworzyw sztucznych i drewna zalecane są ściernice listkowe nasadzane z drobniejszym ziarnem.
Efekt szlifowania za pomocą szlifierek kątowych zależy od kilku czynników. Ziarnistość to tylko jeden z nich. Kolejnym czynnikiem jest prędkość skrawania. Wynika ona z prędkości obrotowej, z jaką pracuje szlifierka kątowa. Każda ściernica listkowa kątowa ma swoją optymalną prędkość obrotową. Jeśli prędkość ta jest zachowana podczas szlifowania, siła odśrodkowa zapewnia promieniowe podnoszenie listków ściernicy. Materiał jest wtedy usuwany tylko brzegami listków ściernych. Brzegi się wtedy zużywają i udostępniana jest stale nowa część listka ze świeżym ziarnem ściernym.
Dzięki temu powstaje bardzo równomierny obraz szlifowania, który nie zmienia się wraz z upływem czasu. W przypadku ściernic do szlifowania doczołowego i obwodowego należy pamiętać o jednym: ze względów konstrukcyjnych szlif za pomocą tych ściernic listkowych jest dokładniejszy niż szlif za pomocą pasów bezkońcowych. Dlatego w celu uzyskania takiego samego obrazu szlifowania należy wybierać ziarnistość grubszą o dwa – trzy stopnie granulacji. Dotyczy to zarówno stali, jak i innych materiałów.